Pustkowo to pełna uroku, niewielka nadmorska miejscowość wypoczynkowa, leżąca pomiędzy Pobierowem, a Trzęsaczem, w gminie Rewal w woj. zachodniopomorskim, przyciągająca turystów szeroką, piaszczystą plażą, czystą wodą i urokiem klifu morskiego.
       
W miejscowości są trzy zejścia na plażę: dwa w formie schodów z kilkudziesięcioma stopniami, trzecie to wygodny zjazd dla wózków. W jego pobliżu stanęła górująca nad Pustkowem replika krzyża z Giewontu. Za jego sprawą malutkie Pustkowo spina symboliczną klamrą słowa Jana Pawła II wypowiedziane podczas wizyty na szczecińskich błoniach "Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty, do krzyża Giewontu".

Ten symboliczny krzyż stojący w otoczeniu szumiących drzew, pięknych, zadbanych klombów stanowi niewątpliwą atrakcję turystyczną.

Pustkowo wciąż się rozwija, jest otwarte na każdego turystę; osobom aktywnym oferuje liczne ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, możliwość korzystania z nowych obiektów sportowych (boiska ze sztuczną trawą, korty tenisowe) i rekreacyjnych (place zabaw dla dzieci, parki z alejkami spacerowymi); niepełnosprawni napotkają tu niewiele barier, a znajdą sporo atrakcji.

Bliskość większych miejscowości - Pobierowa i Rewala umożliwia wczasowiczom udział w różnorodnych imprezach rozrywkowych.